Tudor Micu

Anul naşterii: 1959

Instruire/Diplome
1979 Universitatea de Stat din Moldova , facultatea de drept

Activităţi profesionale pertinente
Activitatea juridică

1966 – 1969 Muncitor la fabrica de conserve din s. Bîcovăţ
1971 – 1972 Muncitor în sovhozul „Lozova”
1972 – 1973 Secretar al comitetului organizaţiei primare a consomolului din sovhozul Lozova

1973 – 1974 Secţia de pregătire a facultăţii de drept a USM
1974 – 1979 Student, facultatea de drept a USM
07.1979 – 06.1982 Judecător la  Judecătoria raională Anenii – Noi
06.1982 – 06.1990 Judecător şi preşedinte al Judecătoriei r-lui Suvorov
06.1990 – 08.1996 Judecător şi preşedinte al Judecătoriei r-lui Călăraşi, Hot nr. 100 din 14.06.1990
24.08.1996 numit, prin transfer, în funcția de judecător la Curtea de Apel, Decret nr. 239
30.12.1994 Numit în funcţia de judecător pînă la atingerea plafonului de vîrstă, Decret nr. 387din 30.12.1994
11.06.2003 Numit, prin transfer, în funcţia de judecător la Curtea de Apel Chişinău, Decret nr. 1305-III
22.05.2008 Se conferă titlul „Veteran al sistemului Judiciar” (Hot. CSM nr. 165/9)
08.02.2011 Se conferă Titlul Onorific „Decan al autorității Judecătorești”, Hot. CSM nr. 65/6

sursa: www.magistrat.md