Octavian Grama

Născut 15 decembrie 1971 (44 de ani)
Soroca, RSS Moldovenească
Copii 1
Ocupație Medic, politician
Deputat în Parlamentul Republicii Moldova
Deținător actual
Funcție asumată
4 septembrie 2015
Precedat de Valeriu Streleț
Viceministru al Sănătății
În funcție
noiembrie 2009 – februarie 2011
În funcție
aprilie 2012 – august 2015
Consilier raional în raionul Dondușeni
În funcție
iunie 2011 – ianuarie 2013
Consilier orășenesc în orășelul Codru
În funcție
iunie 2007 – iunie 2011

Partid politic Partidul Liberal Democrat din Moldova
Alte afilieri Alianța pentru Integrare Europeană III (2015-)
Alma mater Universitatea de Medicină și Farmacie „Nicolae Testimițanu” din Chișinău
Academia de Administrare Publică de pe lângă Președintele Republicii Moldova
Profesie Medic
Master în științe politice