Anatolie Minciună

Anul nașterii 1960

Instruire/Diplome
1984 – 1989 Universitatea de Stat din Moldova

Activităţi profesionale pertinente
Activitatea juridică
11.07.1991 – 1996 – Judecător, Judecătoria populară raionul Octombrie, or. Chişinau (Hot. Parlamentului nr. 643)
08.10.1996 – 23.02.2002 – Vicepreşedinte, Judecătoria sectorul Râşcani, mun. Chişinau (Decret nr. 302)
04.03.2008 – prezent  – Judecător, Curtea de Apel Chişinau (Decret nr. 1534-IV)